راهنمای نصب ربات تلگرام

بات اسکریپت تلگرام، به مانند هر نرم افزاری که تا به حال مشاهده کرده اید بایستی بر روی سرور شما نصب و پیکربندی شود. تفاوت اساسی این اسکریپت ربات با سایر اسکریپت هایی که بر روی سرورها قابل نصب اند قابلیت نصب و پیکربندی آسان آن است. برای نصب و پیکربندی اسکریپت ربات تلگرام بات اسکریپت مراحل زیر را دنبال کنید. پیش نیازهای نصب اسکریپت ربات تلگرام فارسی بات اسکریپت درهنگام خرید دقت داشته باشید که اطلاعاتی که در صفحه ی خرید وارد می نمایید در هنگام نصب ربات نقش احراز هویت ربات شما را برعهده دارند. این امر جهت ایمنی هرچه بیشتر در امر نصب و راه اندازی و دریافت آخرین به روز رسانی صورت گرفته است. پیش نیازهای نصب به صورت خلاصه به صورت زیر هستند.
 1. Tokenربات تلگرام (نحوه دریافت Token)
 2. دامنه ی سروری که قصد نصب ربات را بر روی آن دارید.
 3. ایمیل خریدار
 4. کد اشتراک بات اسکریپت(نحوه دریافت کد اشتراک)
 5. اطلاعات پایگاه داده(نام، نام کاربری و رمزعبور)
  گام اول: قرار دادن اسکریپت ربات تلگرام بر روی سرور
 1. فایل دریافت شده را در شاخه ای در public_html که نام آن را فقط خودتان می دانید قرار داده و آن را Extract نمایید. به عنوان مثال آدرس دامنه ی سرور شما به صوت http://yourdomain.dom/ می باشد و شاخه ای که شما در نظر گرفته اید abcdefgbot نام دارد که به صورت http://yourdomain.dom/abcdefgbot/ آدرس دهی می شود.
 2. شاخه ی نصب ربات را به وسیله ی آدرس دامنه سایت خود که به عنوان مثال به صورت http://yourdomain.dom/abcdefgbot/ است را در مرورگر خود باز نمایید.صفحه ی نصب ربات برای شما نمایان خواهد شد.
گام دوم: نصب ربات تلگرام
 1. همانند تصویر زیر اطلاعات پایگاه داده ای که بر روی سرور خود جهت استفاده برای ربات تلگرام ایجاد کرده اید را وارد نمایید. (اگر هنوز پایگاه داده ای ایجاد نکرده اید برای آموزش ایجاد پایگاه داده بر روی پنل های مختلف کلیک کنید)
 2. در مرحله بعدی اطلاعات احرازهویت خود را که در بات اسکریپت ثبت کرده اید مثل token مربوط به ربات، دامنه، ایمیل و کد اشتراک خود را وارد نمایید.
 3. نوع راه اندازی را مشخص کنید(برای اطلاع از نوع راه اندازی مناسب کلیک کنید)
 4. در مرحله ی پایانی اطلاعات قبلی را تایید و دکمه ی نصب ربات را بفشارید. در صورت صحت تمامی اطلاعات وارد شده ربات به خوبی بر روی سرور شما نصب خواهد شد.
نصب ربات تلگرام بات اسکریپت - مرحله اول

نصب ربات تلگرام بات اسکریپت - مرحله اول

Telegram-bot-install-step2

نصب ربات تلگرام بات اسکریپت - مرحله دوم

Telegram-bot-install-step3

نصب ربات تلگرام بات اسکریپت - مرحله سوم

لطفا پس از نصب موفقیت آمیز، راهنمای پس از نصب را نیز مطالعه بفرمایید.   نوع راه اندازی چیست و چگونه بایستی مشخص شود؟ سازمان سازنده ی نرم افزار پیام رسان تلگرام دو روش برای دریافت اطلاعات در پردازنده ی ربات از سوی سرورهای تلگرام درنظر گرفته است. این روش ها هرکدام مزایا و معایبی دارند. برای شرح کامل کلیک کنید. در این صفحه به طور خلاصه می گوییم که اگر سرور شما دارای گواهی نامه ی SSL می باشد از گزینه ی SSL و در غیر این صورت از گزینه ی Timed Mode در نصب ربات تلگرام استفاده نمایید و راهنمای پس از نصب را با توجه به انتخاب این گزینه دنبال نمایید.
  ویدئوی نصب اسکریپت ربات تلگرام